A 4 legnagyobb étkezési hiba, amivel hazavágja az edzését

Sokan hiszik azt, elég egy héten párszor elmenni sportolni, hogy fittek és egészségesek legyenek. Pedig a várva várt eredmény, valamint a kívánt állóképesség és erőnlét csak akkor érhető el, ha a mozgás mellett odafigyel az étkezéseire is. A Huffington Post összeszedte, miken lehet legkönnyebben elbukni.

Ha túl kevés zsírt fogyaszt

Sokan azért ódzkodnak a zsírfogyasztástól, mert úgy gondolják, hogy káros és hizlal, pedig az igazság az, hogy vannak „jó” zsírok is, melyek például az avokádóban, diófélékben, vagy magvakban találhatóak meg. Ráadásul fogyasztásuk nemcsak egészséges, hanem – bármilyen meglepő, de – a fogyásban is nagy szerepük van: egyrészt azért, mert hamar és hosszan teltségérzetet keltenek, másrészt pedig növelik az antioxidánsok felszívódását, sőt, felgyorsítják az anyagcserét és a kalóriaégetést is.  Ezek a fajta zsírok tehát épphogy kulcsfontosságú szerepet játszanak a diétában és az edzésben – arról nem is beszélve, hogy ha valaki nagy mértékben megvonja ezeket magától, az krónikus fáradságot, depressziót, illetve gyenge immunrendszert is eredményezhet. Persze ez nem azt jelenti, hogy végre zsírban tocsogó, nehéz ételek fogyasztására kapott zöld utat, ha azonban ügyel a mértékre, és odafigyel arra is, mit is eszik, akkor jobb eredményeket érhet el, mintha teljesen megvonná magától. A fogyókúrás cikk folytatása ...

Itt rontják el a legtöbben a fogyókúrát

A legtöbben ott rontják el a fogyókúrát, hogy a súlyvesztés után visszatérnek korábbi életmódjukhoz.

Azzal, hogy a fogyókúrát sikeresen végigcsináltad, még korántsem győztél. Ugyanis az elért súlyt megtartani legalább akkora kihívás, mint diétázni.

Most összegyűjtöttük neked azokat a csapdákat, amiket el kell kerülnöd ahhoz, hogy a leadott kilók ne kússzanak vissza!

Étrendváltás

Nem lehet elégszer hangsúlyozni, hogy az étrend- és életmódváltásnak mekkora szerepe van az eredményes súlycsökkentésben, ám ezekre a tényezőkre a továbbiakban is nagy hangsúlyt kell helyezni. A fogyókúrás cikk folytatása ...

Harvey-féle tojáskúra

A Harvey-féle tojáskúra nem sorolható az egyszerű fogyókúrák közé, azonban nem is kivitelezhetetlen! Ha kipróbáltál már néhány fogyókúrás módszert, de nem értél el számodra elfogadható eredményt, akkor érdemes kipróbálnod ezt a monoton fogyókúrás programot is!

Kiknek ajánlható a Harvey-féle tojáskúra?

  • A fanatikusoknak.
  • Azoknak, akik bírják a monoton étrendet.
  • Azoknak, akik vállalják, hogy a kúra során valóban konzultálnak orvosukkal.

Mit érhetünk el a Harvey-féle tojáskúrával?

A tojáskúra módszer lényege

A cikkünkben bemutatott módszerrel naponta hozzávetőlegesen csak 700 kalóriához juttatjuk szervezetünket, amely természetes módon súlycsökkenést eredményez. Azonban jó szem előtt tartani, hogy fennáll a veszélye annak, hogy amikor visszatérünk a normális étrendünkhöz, a leadott kilók is visszatérnek, ezért a jojó-effektus elkerülése érdekében a későbbiekben is figyelnünk kell az étkezésünkre! A fogyókúrás cikk folytatása ...

Cserélj egyet!

Ahogy e fogyókúrának a neve is jelzi, a módszer egy időben egy elem fogyasztását támogatja, továbbá javasolja az adagok és a mindennapi tevékenységek ellenőrzését – ha közük van élelmiszereink megválasztásához.

A Cserélj egyet diéta története

A fogyókúrás programot John Hastings, a Reader’s Digest egyik szerkesztője dolgozta ki, együttműködve két jól képzett dietetikussal és más, további fogyókúrás szakemberekkel.

Hogyan működik ez a fogyókúra?

A 12 hetes fogyókúrás program két kulcseleme az adagméretek maradéktalan tiszteletben tartása és az alapvetően egészséges étkezés. Igaz, hogy a kúra tartalmaz egy „gyorsított üzemmódot” is, az első négy hétben a diétázó leginkább az életében bekövetkező változásokra koncentrál. A fogyókúrás cikk folytatása ...

Atkins-fogyókúra áttekintő

Világszerte évek óta dúl a fogyókúra-őrület, melynek kapcsán hangzatos közhelyekkel megtűzdelt reklámok, kétes hatású fogyókúrás porok, tengeren innen és tengeren túli, valamint magyarországi fogyókúrás guruk ígérnek nekünk könnyű fogyást. Az ember gyakran hajlamos hódolni az aktuális divatnak, kiváltképpen, ha kisebb-nagyobb túlsúllyal küzd. Ha biztonságosan szeretnél fogyókúrázni, érdemes jól körbejárnod a kiszemelt módszert!

Nézzük át röviden az egyik divatos fogyókúrás módszert: A fogyókúrás cikk folytatása ...

Slim-fast diéta

A Slim-fast fogyókúra legfőképpen folyadékokból és részben étel helyettesítő termékekből álló étrend; reggelire és ebédre előre gyártott turmixokat (shake-eket), a főétkezések között pedig szilárd rágcsálni való termékeket (müzliszeleteket) ajánl.

A Slim-fast diéta alapötlete az, hogy csupán folyékony termékekből álló mintaétrendre épült. A napi első étkezést helyettesítő szabványtermék a Metrical™ volt, mely terméknek az amerikai kereskedelmi forgalmazása egészen az 1950-es évekig nyúlik vissza. Az fogyókúra óriási piaca az évek során sok hasonló termék megjelenését és eltűnését eredményezte, míg a Slim-Fast termékek továbbra is népszerű kiváltói maradtak az egyes fogásoknak. A fogyókúrás cikk folytatása ...

Csípő- és combformáló diéta

Ennek az alacsony zsírtartalmú, megnövelt szénhidrát- és fehérjetartalmú fogyókúrás étrendnek elsősorban a csípőn és combon lerakódó felesleg leadása a célja.

Hogyan működik a csípő- és combformáló diéta?

Ez a fogyókúrás módszer egyfajta kalóriaszámlálás nélküli, nem túl szigorú diéta, mely azon alapul, hogy egy szabályozott étkezési program megelőzheti a hirtelen ötlettől vezérelt, féktelen evés-ivásokat.

A fogyókúra alatt a reggeli gabonafélékből, gyümölcsökből, sovány húsokból, halból vagy szárnyasból és zöldségekből áll. A fogyókúrás cikk folytatása ...

Fogyókúrás tippek lustáknak

Amikor a fogyókúránk nem úgy alakul, mint azt elterveztük, vagy már a diéta gondolata is elborzaszt bennünket, általában számos kifogással állunk elő, hogy miért nem kezdünk diétázni. Szokásos kifogások általában: Nincs időnk, nincs pénzünk eljutni a fitness terembe, nincs időnk főzni, az egészséges élelmiszerek túl drágák.

Ebben a cikkben olyan fogyókúrás tippeket gyűjtöttünk össze, amelyek még a leglustábbaknak is alternatívát nyújthatnak annak érdekében, hogy megszabaduljanak néhány felesleges kilótól. A fogyókúrás cikk folytatása ...

Zsír, amelyre szükségünk van

Talán elsőre meglepően hangzik, de minden egészséges szervezetnek szüksége van bizonyos zsírmennyiségre – még a fogyókúra alatt is!

Kedvező esetben a naponta bevitt kalóriák 20-30 százaléka származhatna zsírokból, de ennek 10 százalékánál nem több a telített zsírsav.

Ha pl. egy 1800 kalóriás napi étrendet veszünk alapul, akkor 40-60 gr. zsírt kellene elfogyasztanunk. Tegyük ezt okosan, tudatosan!

A telített zsírok

A köznyelvben a telített zsírokat rossz zsírokként is ismerhetjük, annak ellenére, hogy a legújabb kutatások szerint ők a szükséges rosszak. Ez azt jelenti, hogy szervezetünknek egy minimális mennyiség tekintetében erre is szüksége van. A fogyókúrás cikk folytatása ...

Miért szenvedsz a jójó effektustól?

Fogyókúra során nem csak zsírt veszítesz. Az izomtömeged is csökken, és ez problémát jelenthet, amikor később visszatérsz a rendes étrendedhez.

Miért? Az ok egyszerű: az izomsejtnek több energiára van szüksége, mint a zsírsejtnek, ezért több kalóriát (például zsírt) éget el.

Ám amikor tested izomtömege a fogyáskor csökken, az anyagcseréd is lelassul, ezért amikor abbahagyod a diétázást és visszatérsz a normál étrendhez, testsúlyod újra gyarapodásnak indul. A fogyókúrás cikk folytatása ...